Blog

Svatební workshop 22.3.2017 27.2.2017;

Milé nevěsty,
těšíte se, že si svoji svatbu připravíte sami? Máte svoji představu jak bude vypadat výzdoba i program? Máte šikovné družičky, které Vám se vším pomůžou?
Nejste si ale jistá, zda jste na něco nezapomněla? Potřebujete si výzdobu vyzkoušet, ale nemáte ještě všechny potřebné dekorace? Nevíte kde sehnat dobré dodavatele? Potřebujete poradit, jak seskládat celý svatební harmonogram?

Přijďte za námi 22.3.2017 v 17:30 hodin na naši prodejnu na Táborské 200. Rádi Vám poradíme s jakoukoliv částí Vašeho svatebního dne, můžeme si společně vyzkoušet návrh výzdoby stolu, probrat Vaše představy nebo předat kontakt na některého z chybějících dodavatelů.

Na každém workshopu máme maximálně 4 účastnice, abychom se Vám mohli plně věnovat. Můžete si s dalšími nevěstami také navzájem poradit a povykládat, jak své přípravy prožívají ony.

Rezervaci můžete posílat na info@sayes.cz nebo volejte na tel.: 731 520 439.

Těší se na Vás svatební agentky Monika a Iveta

Svatební workshop

 

Jak jsme připravili pohádkovou svatbu s opravdu velkým rozpočtem pro zahraniční snoubence 23.1.2017;

DEN 1.
Setkání s nevěstou, zapisujeme si všechny přání a představy
DEN 10.
Snoubencům posíláme návrhy na místa obřadu a hostiny, odkazy na naše prověřené dodavatele
DEN 20. – 35.
Návštěva zámku Lednice, finální rozhodnutí – obřad bude přímo v zámku, party potom v party stanu u zadního nádvoří.
Komunikace s úžasnou paní kastelánkou, paní Holáskovou, aby nás pustila do tyrkysového sálu a uzavřela nám celou zadní část zámku, včetně I. Okruhu
DEN 34. – 49.
Sepisujeme soupisy, kalkulaci a nabídku. Kondiční lekce angličtiny – šprtáme a šprtáme. K nám na Moravu přiletí hosté ze 14 různých zemí
DEN 50.
Paní grafička z nás šílí – musíme z ní dostat to nejlepší, potřebujeme opravdu originální a luxusní svatební tiskoviny
DEN 74.
Skypový hovor do Švédska. Konečně jsme poznaly i pana ženicha a procvičily angličtinu v akci. A už konečně víme, že to nebude jen taková lecjaká svatba:-)
DEN 115.
Dáváme dohromady všechny dodavatele – catering, DJ, cukrářka, bezpečností agentura, ohňostroj, program pro děti, květiny, svatební šaty, šaty pro družičky, kočár pro nevěstu, hudba na obřad, oddávající v anglickém jazyce, fotokoutek, převoz hostů, ubytování, moravský sklípek s cimbálovou muzikou, průvodce  a … a…. no opravdu všechny. A stále šprtáme anglickou odbornou terminologii
DEN 209.
Ochutnávka svatebního dortu z bílé čokolády, který bude mít 7. pater. No na ten se těšíme i my.
DEN 210.
Společné setkání u nás na prodejně, dořešení finální výzdoby a výběr svatebních květin
DEN 235.
Setkání s panem Pakostou z restaurace Valoria. Ten nám dal malinko zabrat. Přeci jenom jsme pro něj neznámá agentura a měl strach, aby vše dobře dopadlo. Ale nakonec jsme ho obměkčily.
DEN 250.
Další skypový rozhovor, ladění celého svatebního dne
DEN 263.
Ochutnávka svatebního menu. Snoubenci si nemohou z té vynikající nabídky vybrat. Nakonec volí vše – 8-mi chodové menu. Tím překvapí úplně všechny. Bude to výzva.
DEN 264.
Prohlídka místa obřadu a hostiny, přiletěl se podívat i ženich. Setkání s dalšími dodavateli
DEN 265.
Posíláme do Švédska kalkulaci a soupis svatebního dne k odsouhlasení, sestavujeme harmonogram
DEN 278.
Zkoušíme zjistit, zda lze z brněnského letiště vypravit letadlo pro zahraniční hosty
DEN 320.
Jdeme do finále – potvrzujeme, mailujeme, voláme a řešíme potřebné detaily
DEN 355.
Nespíme, nejíme, ladíme poslední přípravy. Jednu velkou výhodu to má – ručička na váze konečně ukazuje číslo, které se naposledy objevilo před mnoha lety:-)
DEN 362.
Rozvážíme na hotely harmonogramy a dárečky pro hosty. Do zámku najíždí kamiony, technici, montážníci, pokladači, mobilní WC. Vše pod dohledem nás a pana Pakosty
DEN 363.
Vyzvedáváme hosty na letišti, převážíme je do Lednice, pomáháme s ubytováním
DEN 364.
Hosty provázíme po Lednicko-valtickém areálu, navštívíme kolonádu Rajstna s nádhernou vyhlídkou do okolí. A šup do sklípku na dobré moravské vínko. Mezitím na zámku probíhají všechny potřebné práce, dekorujeme zámek. Jen nás překvapili silničáři, kteří i přes slib, že příjezd do Lednice uzavřou až v pondělí, silnici uzavřeli už v pátek. Takže jsme přilepené na telefonu a všem dodavatelům voláme, ať vyrazí dříve kvůli objížďce.
DEN D.
Vše je připraveno. Nevěsta se líčí, dekorace party stanu se dokončují, catering vaří a z nás už spadla poslední kapka nervozity. Hosté jsou uchváceni naší nejkrásnější památkou, prochází si nádherné prostory zámku a pak už se jen baví, ochutnávají všechny dobroty, fotí se, tancují, sledují ohňostroj. Jen to počasí ovlivnit neumíme a přichází jedna z největších bouřek roku 2016. Lednice je nejméně 10x bez proudu, ale hosté stan osvícený pouze svíčkami vnímají jako další přichystané překvapení.
DEN 366.
Hosty odváží autobus na letiště a novomanžele limuzína na svatební cestu. A my poklízíme a odjíždíme se konečně vyspat a radovat se z toho, že jsme mohly připravit nezapomenutelný svatební den.

 

Svatební výzdoba taková nebo maková 1.1.2017;

Během celého roku připravujeme nebo se podílíme na množství svateb, akcí nebo plesů. Naše agentura není zaměřená na typové balíčky výzdob. Každý návrh připravujeme jako originál, který vychází z požadavků klientů a také z jejich finančních možností.
V naší galerii můžete najít výzdoby, které jsou opravdu velmi detailní, včetně krásných květinových aranžmá, tak také výzdoby, které jsou čistě jednoduché bez dalších doplňků.
Každá nevěsta chce mít svůj velký den krásný a my jí s přípravou rádi pomůžeme, i když je svatební rozpočet opravdu napjatý. Tak stejně rádi připravíme firemní večírek nebo ples jak pro menší společnosti tak i pro nadnárodní firmu.
Proto bychom byly také rády, aby všichni, kdo navštíví naše stránky, viděli v každé naší práci originální návrh, který se snažil splnit sen nebo představu našeho klienta.

Moc se těšíme na rok 2017 a na možnost opět připravit něco originálního právě pro vás.

Svatební agentura Brno

20.12.2016;

Vánoční přání agentura Sayes

Koordinace svatebního dne – holky v monterkách 3.8.2016;

Na úvodní straně máme jednu fotku v montérkách. Na začátku jsme úplně netušily, že tento oděv bude opravdu nedílnou součástí naší práce. Postupně jsme přikoupily lanka, štípačky, kleště, “fofrpásky”, šroubováky, aku vrtačku, rýsováčky, šroubky, kladivo a mnoho dalšího. Nakonec jsme dokoupily i velkou pracovní bednu, kde máme vše pěkně roztříděno. Další bedna je na prodlužovací kabely a roztrojky, jiná zase na lepící, oboustranné nebo textilní pásky a silony. Když přijíždíme na svatbu, určitě by nikdo netipoval, že jsme svatební koordinátorky. Na každé svatbě zjišťujeme, že tyto věci jsou snad více potřeba než stužky, organzy a mašle. Většina dodavatelů opravdu předpokládá, že pokud svatbu koordinujeme a zajišťujeme, všechny tyto materiály musíme mít, tak stejně jako umíme postavit nůžkové stany, připevnit světla v 2,5 m výšce, namontovat vodící lanko, řídit velkou chladící dodávku a dojet si s ní pro benzín. Někdy jsme sami překvapené, co vše se na svatbách naučíme. A proto nás tato práce moc baví, protože nudit se určitě nemůžeme. Moc se těšíme na další krásné přípravy a svatební dny.

Nejžádanější styly svatební výzdoby pro rok 2016 30.5.2016;

Pokud k nám do agentury příjdou snoubenci a chtějí pomoci s výzdobu svatebního dne nebo se zajištěním svatby na klíč, připravujeme pro ně, v rámci naší spolupráce, ukázkové stoly s návrhem svatební výzdoby.

Máme za sebou již několik desítek návrhů a můžeme říci, že letošním svatbám dominují 2 styly.

Nejčastěji si snoubenci volí svatby v přírodním, vintage nebo boho stylu. Zde používáme přírodní materiály, jutové běhouny, krajky, ratanové nebo dřevěné doplňky. Vázy jsou stylově namíchané a dozdobené opět krajkou nebo jutou. Do výzdoby se hojně zařazují svíčky, ať už v různých svícnech nebo lucernách, tak také samostatně stojící, plovoucí nebo zavěšené v okolí. Jmenovky potom mohou být vygravírovany do malé kulatiny. Květiny jsou voleny převážně luční, volně vázané.

Druhý nejžádanější styl je v barvě zlato-krémové. Velmi jemně laděná výzdoba, kterou můžete barevně rozářit květinami. S výběrem druhu a barev květů si zde můžete opravdu pohrát, protože barvy výzdoby jsou neutrální. Nejčastější materiál je potom satén, organza a krajka. Tuto výzdobu můžete doplnit jak přírodními dekoracemi, tak také perlovými girlandami, dekoračními diamanty nebo plátky růží. Opět zde můžete barevně experimentovat, protože základní krémová barva vás nějak neruší.

I mezi tradičními oblíbenými styly výzdoby najdeme zajímavé vyjímky. Zmínit můžeme svatbu v černobílém ladění, svatbu kompletně navrženou s balonkovými dekoracemi, svatbu v barvě a stylu HC Kometa.

Přijďte si k nám na Táborskou 200 i vy vyzkoušet svoji vysněnou představu a doladit všechny detaily. Rádi Vám poradíme i pomůžeme.

tým Sayes

Zásady dekorování slavnostních tabulí 27.2.2016;

Na svatebním veletrhu ve Futuru 20.-21.2.2016 jsme na podiu mluvili o základních pravidlech dekorování svatební tabule. Slovo nám předával opravdu velmi šikovný pan moderátor, který nám pomohl s prvotní trémou.

Rády bysme v našem blogu sepsali alespoň ty nejdůležitější body:
1. Vždy myslete na to, že je to Vaše svatba. Nenechte se zatlačit rodinou nebo přáteli do představ, které se Vám nelíbí.
2. Zvolite si barvu, kterou máte oba rádi a z té vycházejte při celkové koncepci svatební tabule. Nehleďte na trendy, svatba je jeden jediný den a musí se líbit hlavně Vám.
3. Propojte výzdobu s prostředím, které zvolíte pro svůj obřad nebo hostinu.
4. Na stole by se měly prolínat maximálně 3 barvy. Jedna základní, Vaše oblíbená, další 2, které tuto dominantní barvu podtrhnou. Můžete zůstat  také pouze u jedné barvy v různých odstínech.
5. “Méně je více” platí stále a to i u svatební výzdoby. Snažte se, aby se na stole barvy, materiály, doplňky i drobné dekorace navzájem prolínaly, opakovaly.
6. Zkuste si s výzdobou pohrát a propojit ji s něčím “Vaším”, co máte oba rádi, co Váš vztah vystihuje. Příklad: rádi fotíte, dejte hostům na stůl jako dárek jednorázový fotoaparát opatřený obalem s Vašimi jmény nebo iniciály. Hosté se budou bavit a vy budete mít originální záběry svatebního dění.
7. Květiny a květinovou výzdobu opět propojte s celou výzdobou. Promluvte si s květinářkou o Vaší představě výzdoby, pomůže Vám sladit květiny s celkovým návrhem.
8. Pohrajte si s ubrousky, ať už plátěnými nebo kvalitními papírovými. Zvolte barvy a vzorování tak, aby se hodily do Vaší výzdoby, poskládejte je do zajímavých tvarů. Hosté ocení Vaši práci.
9. Nebojte se originálních nápadů. Začít můžete s jmenovkami nebo s dary pro hosty – minivína s vlastní etiketou, magnetky s Vaším portrétem, hokejový puk se jmény Vašich hostů…….Vše můžete zakončit drobnými dekoracemi, které si sami vyrobíte – perlová srdce, drobné papírové kvítky, svatební noviny apod.
10. Užijte si svůj velký den.

Přijďte si vyrobit JARNÍ DEKORACI 16.3.2016 24.2.2016;

Milé dámy,

přijďte si k nám vyrobit krásnou jarní dekoraci. Budeme mít pro Vás nachystaný materiál, ukázky možných výrobků, ale hlavně se těšíme na vaše vlastní nápady. Samozřejmně tu budeme nachystány pomoci a poradit. Vyrobit si můžete závěsnou dekoraci na dvěře, výzdobu na stůl nebo jarní květinový výpich. Uvítáme i vaše děti.

Těšíme se na vás 16.3.2016 od 16.00 hodin na Táborské 200 v Brně.

Vzhledem k tomu, že kapacita naší prodejny je menší, prosíme o rezervace předem na tel.: 603 821 188 nebo e-mail.: info@sayes.cz. Cenu tvoření neuvádíme, záleží na vás jaký materiál a propracovanost dekorace zvolíte. Cena se stanoví na závěr dle použitého materiálu.

Pozvanka_jarni_dekorace3

Svatební veletrh FUTURUM 2016 21.2.2016;

Tento víkend jste se s námi mohli potkat na svatebním veletrhu v Brně. Připravili jsme pro vás ukázky svatebních tabulí v tyrkysové a zlaté barvě. Stánek jsme propojili i s našimi partnery, mohli jste ochutnat cukroví z Cukrářství Ajka, prohlédnout si práce fotografů Lengál Photography a Michaela Holly, podívat se na krásné ručně šité svatební šaty Kabelková & Oplocká, nechat se nalíčit s Charm Visage. Děkujeme také za květinovou výzdobu Time4Flowers, ukázkový oblek z Le Premier, paní Natálii Meškové a minivína, dřevěná glavírovaná oznámení a dárkové předměty z Malé Vinařství 75. 
Doufám, že jste si od nás odnesli mnoho inspirací a těšíme se na všechny snoubence u nás v agentuře na Táborské 200 v Brně.