Svatební DJ nebo kapela

Často se nás snoubenci ptají na radu – DJ nebo kapela.
Nejdříve ale o hudbě na svatbu všeobecně. Hudba na svatbu je zásadní, dobrý DJ nebo kapela zajistí, že se vaši hosté budou bavit. A to je většinou na svatbě jedna z nejtěžších věcí – udržet hosty aktivní, aby celé odpoledne mělo nějakou hlavu a patu. Aby hosté neseděli několik hodin u stolu a nepřemýšleli, kdy už budou moci odejít:-)
Jako v každém oboru, i v tom hudebním jsou mezi jednotlivými hudebníky opravdu velké rozdíly. Správný DJ nebo kapela musí být komunikativní, musí umět vtáhnout hosty do zábavy, pohotově reagovat na jednotlivá přání. Většinou jsou také schopni provázet odpolední zábavou (pokud Vám toto nezajištuje agentura nebo vaši přátelé) a kompletně odmoderovat připravené hry a soutěže.
Když budete vybírat, podívejte se nejdříve na jejich ukázky z akcí, na kterých hráli (najdete buď přímo na jejich stránkách nebo na youtube). Uvidíte jejich vybavení i prostor, který budou pro svoje účinkování potřebovat. Rozhodně si, zvláště u kapel, ověřte jejich repertoár. Některé kapely jsou opravdu kvalitní, ale jsou zaměřeny pouze na určitý žánr a pokud nejste vy ani vaši hosté milovníky např. jazzu, těžko si užijete s kapelou, která se na tuto hudbu zaměřuje a jinou prostě nehraje. Rozhodně také hudebníka dopředu informujte, jakou hudbu máte vy i vaši hosté rádi, vše si může připravit a na svatbě už vás vtáhne na parket bez větších obtíží:-).
Víme, že svatební rozpočet je jen jeden a musíte zvážit všechny investice. Ale ušetřete výdaje raději na výslužkách nebo přehnané výzdobě obřadu a přidejte peníze na kvalitní hudbu. Rozhodně budou vaši hosté vzpomínat více na dobrou zábavu než na velkolepé květinové aranžmá v rohu slavobrány:-)
Spolupracujeme s ověřenými kapelami i DJ, můžete se podívat ZDE.

A teď už slíbený rozbor zda zvolit kapelu nebo DJ

DJ
Výhody:
– může vám zahrát jak na odpolední party, tak také na obřadu. Přesuny vybavení pro něj nejsou tak náročné, jako u kapely
– je většinou cenově dostupnější
– potřebuje méně prostoru než kapela
– umí zahrát téměř cokoliv
Nevýhody:
– živá hudba je prostě živá

KAPLEA
Výhody:
– živá kapela vnese do odplední zábavy větší “grády”
– pro hosty je kapela zajímavější
– jeden z členů je většinou i DJ, pokud kapela skončí, rovnou naváže jejich DJ a vy máte hudbu zajištěnu na celý večer
Nevýhody:
– cenově je určitě dražší
– potřebuje více prostoru než DJ, musíte proto v restauraci nebo sále počítat i s tímto prostorem
– hrají omezený počet hodin, musíte proto zajistit i hudbu, jak kapela skončí (pokud nemá svého DJ)
– mají omezenější repertoár než DJ