Svatební fotograf

Jak správně vybrat svatebního fotografa? Při práci svatební koordinátorky se téměř každý měsíc potkáváme s jiným fotografem. A můžeme říci, že je opravdu důležité při výběru nehledět pouze na zpracování fotografie, ale také na osobnost daného fotografa. Fotograf je s vámi celý den, fotí vás i v okamžicích, které jsou pro vás velmi citlivé a osobní. Musí vystihnout daný okamžik a náladu, navázat na sebe svatební hosty, aby fotky byly přirozené. Tak jako DJ i fotograf by měl udržovat pohodovu atmosféru a hosty umět uvolnit. A hlavně by měl chápat, že svatba je pro vás jeden jedinečný den, musíte si ho užít a to se všemi. 3-4 hodinové odpolední focení snoubenců úplně rozloží zábavu a hosté se nudí. Nucené figury a naaranžované postoje prostě každý na fotce pozná, ať je to sebelepší fotograf.
Velmi rozdílné jsou také ceny. Rozhodně nedoporučujeme fotografa, který si účtuje za celodenní focení 8000 Kč. To vám může nafotit na mobil šikovný kamarád. Taková kvalita fotek vás totiž čeká. Veřte nám, mnohokrát jsme to viděli. Bežná cena za focenní 10 hodin je 18.000 – 28.000 Kč. Každý fotograf má potom své balíčky, hlavní veličinou je čas, který s vámi ve svatební den stráví. K tomu má ale každý fotograf své bonusy, které jsou mnohdy velmi zajímavé, a i když se cena zdá vyšší, stojí za to.
Když to shrneme – rozhodně se nejdříve podívejte na práci fotografa. Poptejte u něj cenovou nabídku, zjistěte, co vám za danou cenu všechno nabízí. Pak se s ním ale určitě sejděte na nezávazné schůzce. Většinou už při prvním kontaktu zjistíte, zda se s ním cítíte dobře a pohodově.
A kdyby se vám nechtěl prohledávat internet křížem krážem, koukněte mezi naše partnery ZDE. S těmito fotografy spolupracujeme roky a víme, že jsou opravdu dobří:-)