Zásady dekorování slavnostních tabulí

Na svatebním veletrhu ve Futuru 20.-21.2.2016 jsme na podiu mluvili o základních pravidlech dekorování svatební tabule. Slovo nám předával opravdu velmi šikovný pan moderátor, který nám pomohl s prvotní trémou.

Rády bysme v našem blogu sepsali alespoň ty nejdůležitější body:
1. Vždy myslete na to, že je to Vaše svatba. Nenechte se zatlačit rodinou nebo přáteli do představ, které se Vám nelíbí.
2. Zvolite si barvu, kterou máte oba rádi a z té vycházejte při celkové koncepci svatební tabule. Nehleďte na trendy, svatba je jeden jediný den a musí se líbit hlavně Vám.
3. Propojte výzdobu s prostředím, které zvolíte pro svůj obřad nebo hostinu.
4. Na stole by se měly prolínat maximálně 3 barvy. Jedna základní, Vaše oblíbená, další 2, které tuto dominantní barvu podtrhnou. Můžete zůstat  také pouze u jedné barvy v různých odstínech.
5. “Méně je více” platí stále a to i u svatební výzdoby. Snažte se, aby se na stole barvy, materiály, doplňky i drobné dekorace navzájem prolínaly, opakovaly.
6. Zkuste si s výzdobou pohrát a propojit ji s něčím “Vaším”, co máte oba rádi, co Váš vztah vystihuje. Příklad: rádi fotíte, dejte hostům na stůl jako dárek jednorázový fotoaparát opatřený obalem s Vašimi jmény nebo iniciály. Hosté se budou bavit a vy budete mít originální záběry svatebního dění.
7. Květiny a květinovou výzdobu opět propojte s celou výzdobou. Promluvte si s květinářkou o Vaší představě výzdoby, pomůže Vám sladit květiny s celkovým návrhem.
8. Pohrajte si s ubrousky, ať už plátěnými nebo kvalitními papírovými. Zvolte barvy a vzorování tak, aby se hodily do Vaší výzdoby, poskládejte je do zajímavých tvarů. Hosté ocení Vaši práci.
9. Nebojte se originálních nápadů. Začít můžete s jmenovkami nebo s dary pro hosty – minivína s vlastní etiketou, magnetky s Vaším portrétem, hokejový puk se jmény Vašich hostů…….Vše můžete zakončit drobnými dekoracemi, které si sami vyrobíte – perlová srdce, drobné papírové kvítky, svatební noviny apod.
10. Užijte si svůj velký den.